Popis zvoleného provedení
Tisk. Obraz vytiskneme na matný fotopapír papír HP o gramáži 270 g/m2. Tiskneme na špičkovém 9inkoustovém plotru HP Z9+. K motivu přidáváme 5 cm široký bílý okraj. Fotografie tiskneme na lesklý fotopapír.
Vybrat si můžete libovolný rozměr a volit jej s přesnosti 1 cm.


Více informací najdete v sekci
provedení obrazů.
Kompozice v červené, modré a žluté
Rok vzniku:
1930Provedení:
olej na plátněRozměr originálu:
46 x 46Na obrázku je vidět abstraktní obraz skládající se z geometrických tvarů. Hlavní prvek tvoří tlusté černé obdélníkové linie vytvářející mřížku, které oddělují jednotlivé barevné plochy. Plochy jsou vyplněné primárními barvami: červená, modrá a žlutá, a také bílou. Styl malby připomíná dílo holandského umělce Piet Mondriana a jeho styl neoplasticismu, který je charakterizován používáním jednoduchých geometrických tvarů a základních barev.
Popis obrazu a klíčová slova byly vytvořeny umělou inteligencí, buďte prosím shovívaví.
Mondrian namaloval obraz Kompozice v červené, modré a žluté v roce 1930. Převládající barvy tohoto obrazu jsou pestrobarevné a jeho formát je Čtverec. Rozměr originálu je 46 x 46. Reprodukci tohoto obrazu tiskneme na přání - můžete si zvolit rozměr i provedení reprodukce.
Piet Mondrian (1872-1944) byl
malíř. Přesto, že byl z rodiny učitele kreslení, zprvu ho jeho touha táhla ke kněžskému životu. K malování ho přiměl až jeho strýc, který ho přihlásil na akademii v Amsterodamu. Mondrian v malbě hodně experimentoval. Jeho raná díla nesou jasnou inspiraci v
impresionismu. Na výstavě v roce 1911 v Amsterodamu se seznámil s nově začínajícího stylem.
Kubismus si velice oblíbil. Neustálým malováním týchž objektů (
Tableau I), se snažil zachytit jejich pravou podstatu. Tři roky žil v Paříži, ale se začátkem I. světové války, se vrátil do Holandska. Dlouho zde nepobyl a posléze opět v Paříži, kam se vrátil, tvořil velice abstraktní obrazy -
Duinlandschap. Největší slávy se mu paradoxně dostalo až v USA, kam se pod hrozbou nacismu musel v roce 1938 přestěhovat. Říká se, že pracoval tak usilovně, až měl na rukách puchýře od malířských štětců. Svým geometrismem ovlivnil celou řadu nejen svých nástupců. Piet Mondrian zemřel 1. 2. 1944 na zápal plic.