Popis zvoleného provedení
Tisk. Obraz vytiskneme na matný fotopapír papír HP o gramáži 270 g/m2. Tiskneme na špičkovém 9inkoustovém plotru HP Z9+. K motivu přidáváme 5 cm široký bílý okraj. Fotografie tiskneme na lesklý fotopapír.
Vybrat si můžete libovolný rozměr a volit jej s přesnosti 1 cm.


Více informací najdete v sekci
provedení obrazů.
Odejdiž
Rok vzniku:
1886Provedení:
olej na plátněOriginál uložen:
Regional Art Museum, Rostov-on-Don, Rostov Oblast, RuskoRozměr originálu:
neuvedenObrázek zobrazuje impresionistický obraz. Na malbě jsou dvě postavy. Levá postava vypadá jako žena oblečená v jasné róbě, zatímco pravá postava se jeví jako temná a skrytá v stínu. Obraz má výrazné pociťové efekty světla a stínu, s využitím rozmanitých štětcových tahů, které vytvářejí efekt dynamiky a pohybu. Celkový dojem je tajemný a atmosférický.
Popis obrazu a klíčová slova byly vytvořeny umělou inteligencí, buďte prosím shovívaví.
Repin namaloval obraz Odejdiž v roce 1886. Převládající barvy tohoto obrazu jsou do modra a jeho formát je na šířku. Rozměr originálu je neuveden. Umístěním originálu obrazu je Regional Art Museum, Rostov-on-Don, Rostov Oblast, Rusko. Reprodukci tohoto obrazu tiskneme na přání - můžete si zvolit rozměr i provedení reprodukce.
Ilja Jefimovič Repin (1844 – 1930). Ruský
realistický malíř a sochař. Po Velké říjnové revoluci byl částečně neprávem vydáván za vzor neblaze proslulého uměleckého směru, tzv. socialistického realismu. Vystudoval Akademii v Petrohradu, pobýval v Itálii a Francii. Po návratu pracoval v Moskvě, od roku 1882 opět v Petrohradu a od r. 1900 ve finském Kuokkala. Ovlivnil ho
impresionismus, který poznal při studiích v Paříží, dlouhodobě mu byl nejbližší styl
Rembrandtův a impresionistou se nikdy nestal. Maloval nejčastěji výjevy ze života obyčejných a chudých lidí, ale také tehdejší elitu a inteligenci (carskou rodinu nebo Tolstého). Mezi jeho nejznámější obrazy patří
Burlaci na Volze, na němž zachytil podmínky a těžkou práci ruských nevolníků. S revolucí roku 1917 nechtěl mít nic společného a revoluční témata nemaloval vůbec. Zemřel v roce 1930 ve Finsku (do Ruska se již vrátit nechtěl). Finské město Kuokkala bylo po obsazení této části Finska Sověty přejmenována na Rjepino.