Popis zvoleného provedení
Tisk. Obraz vytiskneme na matný fotopapír papír HP o gramáži 270 g/m2. Tiskneme na špičkovém 9inkoustovém plotru HP Z9+. K motivu přidáváme 5 cm široký bílý okraj. Fotografie tiskneme na lesklý fotopapír.
Vybrat si můžete libovolný rozměr a volit jej s přesnosti 1 cm.


Více informací najdete v sekci
provedení obrazů.
Vlámská slavnost
Rok vzniku:
1600Provedení:
olej na mědiOriginál uložen:
Hampton Court Palace, Royal Collection Trust, Londýn, Velká BritánieRozměr originálu:
68.6 x 47.6 cmNa této nádherné krajince zachycuje
Jan Brueghel starší slavnost, během které lidé oslavují náboženský festival formou venkovní společenské akce. Obraz zachycuje nevyčerpatelnou paletu lidského života, jehož příběhy se dají číst donekonečna. V pozadí můžeme pozorovat procesí vstupující do chrámu, nalevo zase hospodu, kolem které se pohybuje velké množství lidí. Ve střední části rolníci tančí v kruhu za zvuku dudů a dvojička dětí napravo od velké tančící skupiny se učí napodobovat taneční pohyby dospělých. Na obraze se objevuje i řada velmi autentických osob, jejichž povolání můžeme snadno uhodnout - prodavač hraček, žebrák, příslušníci vyšší vrstvy nebo pasáček vepřů. Obraz má představovat lidskou naději ve skončení války a důvěru v nového arcivévodu Albrechta VII. Habsburského a jeho ženu Isabelu. V pozdějších obdobných dílech je arcivévoda zobrazován přímo na obrazech, jak oslavám prostého lidu přihlíží s vlídnou tváří.
Brueghel namaloval obraz Vlámská slavnost v roce 1600. Převládající barvy tohoto obrazu jsou pestrobarevné a jeho formát je na šířku. Rozměr originálu je 68.6 x 47.6 cm. Umístěním originálu obrazu je Hampton Court Palace, Royal Collection Trust, Londýn, Velká Británie. Reprodukci tohoto obrazu tiskneme na přání - můžete si zvolit rozměr i provedení reprodukce.
Jan Brueghel starší (1568 - 1625). Vlámský malíř. Syn
Pietera Brueghela staršího a zároveň otec
Jana Brueghela mladšího. Proslavil se svými zátišími s květinami (jedno z nich dokonce najdeme v Praze). Pro své oblíbené motivy je přezdíván jako „květinový“ Brueghel a případně pro oblíbený materiál jako „sametový“. Na rozdíl od svého bratra
Pietera Brueghela mladšího si vypracoval styl individuálnější a odlišnější od stylu malby svého otce. Mnoho jeho maleb vznikalo díky spolupráci s jinými malíři (maloval např. postavy do krajin od jiných autorů a obráceně).