Popis zvoleného provedení
Tisk. Obraz vytiskneme na matný fotopapír papír HP o gramáži 270 g/m2. Tiskneme na špičkovém 9inkoustovém plotru HP Z9+. K motivu přidáváme 5 cm široký bílý okraj. Fotografie tiskneme na lesklý fotopapír.
Vybrat si můžete libovolný rozměr a volit jej s přesnosti 1 cm.


Více informací najdete v sekci
provedení obrazů.
Mučení zajatců, Mandan O-kee-pa
Obraz zobrazuje scénu s domorodci uvnitř velkého stanu s otevřeným ochozem nahoře, kterým proniká světlo. V centru je vidět muže ve vznešené póze, obklopeného lidmi v různých aktivitách – tancují, hrají na hudební nástroje, sedí a pozorují nebo jsou zapojeni do sociálního setkání. Oblečení a ozdoby naznačují tradiční kulturu, možná rituální shromáždění nebo oslavu. Scéna je znázorněna s důrazem na etnografické detaily a může zobrazovat určité historické nebo kulturní okamžiky.
Popis obrazu a klíčová slova byly vytvořeny umělou inteligencí, buďte prosím shovívaví.
Převládající barvy tohoto obrazu jsou tmavé barvy a jeho formát je na šířku. Reprodukci tohoto obrazu tiskneme na přání - můžete si zvolit rozměr i provedení reprodukce.
George Catlin (1796-1872) byl americký cestovatel, spisovatel a malíř z období
romantismu, který se specializoval na portréty domorodých Američanů Divokého západu. Zájem o domorodé obyvatele v něm vzbudila jeho matka, vyprávěním o tom, jak byla v dětství zajata. Catlin se narodil v Pennsylvanii a už dětství prováděl výpravy za indiánskými památkami a artefakty. Jeho první prací byly rytiny. Po krátké kariéře právníka vystavuje dně hlavní sbírky s motivy amerických indiánů. Jakožto cestovatel doprovázel generála Williama Clarka na diplomatickou misi a vydává knihu o putování mezi kmeny po celé Americe. Mezi nejznámější patří například Cheyennové nebo Assiniboinové. Zachytil nejen indiánské
náčelníky, ale i kruté
Mučení zajatců, nebo hromadnou
Míčovou hru. Mezi lety 1830-1838 namaloval více než 500 obrazů. Po návratu domů založil své vlastní indiánské muzeum, kde vystavoval práce z cest a přednášel zkušenosti a zážitky, které získal životem mezi Indiány. Se svou sbírkou putoval po celých USA a Evropských metropolích. Několikrát se pokoušel sbírku prodat americké vládě. Ta ho však vytrvale odmítala. Nakonec kvůli osobním dluhům musel vše odprodat průmyslníkovi Josephu Harrisonovi. Dalších 20 let strávil tvorbou druhé sbírky známé jako Cartoon Collection čítající 400 obrazů.