Popis zvoleného provedení
Tisk. Obraz vytiskneme na matný fotopapír papír HP o gramáži 270 g/m2. Tiskneme na špičkovém 9inkoustovém plotru HP Z9+. K motivu přidáváme 5 cm široký bílý okraj. Fotografie tiskneme na lesklý fotopapír.
Vybrat si můžete libovolný rozměr a volit jej s přesnosti 1 cm.


Více informací najdete v sekci
provedení obrazů.
Dětské hry
Rok vzniku:
1560Provedení:
olej na dřevěOriginál uložen:
Kunsthistorisches Museum, Vienna, AustriaRozměr originálu:
118x161 cmTato malba měla být prvním dílem spadajícím do série Věky člověka. Dětské hry tak přestavují mládí. Vytvoření celé řady obrazů na tento motiv ovšem zůstalo pouhým
Brueghelovým záměrem, žádná další podobná nebo navazující díla nebyla nikdy objevena.
Děti, pohybující se věkem mezi batolaty a dospívajícími, kutálejí obruče, jezdí na sobě navzájem jako na koních, přetahují se, dělají stojky nebo si hrají s panenkami a jinými hračkami. Také obsadily velkou budovu, která dominuje náměstí - to má symbolizovat, že v očích Boha jsou všechny světské starosti jen dětským hraním. Na obraze bylo objeveno celkem na osmdesát rozlišných aktvit a her, kterým se děti věnují. Symbolika celého díla spočívá v marnosti a hlouposi lidského jednání, děti a jejich hluboké ponoření do hraní má připomínat zájem dospělých jen o sebe samé a vlastní starosti.
Brueghel namaloval obraz Dětské hry v roce 1560. Převládající barvy tohoto obrazu jsou pestrobarevné a jeho formát je na šířku. Rozměr originálu je 118x161 cm. Umístěním originálu obrazu je Kunsthistorisches Museum, Vienna, Austria. Reprodukci tohoto obrazu tiskneme na přání - můžete si zvolit rozměr i provedení reprodukce.
Pieter Bruegel starší (1525 – 1569). Holandský
renesanční malíř. Založil rodinnou malířskou dynastii. Je znám svými krajinami, které maloval i s výjevy z prostého selského života, pro něž je někdy přezdíván jako „Selský Brueghel“. Je považován za nejvýznamnějšího malíře ze své bohatě rozvětvené rodiny. Za zmínku stojí, že se pro inspiraci v převleku za sedláky účastnil venkovských slavností a svateb. Dnes je mu přiznáváno 45 děl (velká část se ztratila). Mezi nejznámější patří
Zimní krajina s pastí na ptáky,
Lovci na sněhu,
Babylonská věž a
Venkovská svatba.