Popis zvoleného provedení
Tisk. Obraz vytiskneme na matný fotopapír papír HP o gramáži 270 g/m2. Tiskneme na špičkovém 9inkoustovém plotru HP Z9+. K motivu přidáváme 5 cm široký bílý okraj. Fotografie tiskneme na lesklý fotopapír.
Vybrat si můžete libovolný rozměr a volit jej s přesnosti 1 cm.


Více informací najdete v sekci
provedení obrazů.
Hejno ptáků
Rok vzniku:
1917Provedení:
tužka a inkoust na dřevěOriginál uložen:
soukromá sbírkaRozměr originálu:
neuveden"Hejno ptáků" (německy "Vogelschar") je olejomalba od švýcarského malíře
Paula Klee , vytvořená v roce 1922. Toto dílo je charakteristickým příkladem Kleeova stylu, který kombinuje
abstraktní a surrealistické prvky. Obraz zobrazuje hejno ptáků, ale tyto ptáky jsou zcela abstraktní a nezaměnitelné. Klee použil geometrické tvary a linie k vytvoření ptáků, kteří připomínají písmena, symboly a jiné abstraktní prvky. Ptáci jsou uspořádáni tak, že vytvářejí dynamický pohyb a zároveň dávají dojem něčeho snového.
Kleeova kompozice je do j určité míry organická, přestože zahrnuje abstraktní prvky. Ptáci jsou umístěni tak, aby vytvářeli dojem pohybu a života. Díla Paula Klee často obsahují mystické a
symbolické prvky. "Hejno ptáků" může být interpretováno různými způsoby, a každý divák může najít vlastní význam v abstraktních tvarech. Klee byl aktivním umělcem během modernistické éry a jeho díla byla ovlivněna různými uměleckými směry, včetně abstrakce a surrealismu.
Klee namaloval obraz Hejno ptáků v roce 1917. Převládající barvy tohoto obrazu jsou pestrobarevné a jeho formát je na výšku. Rozměr originálu je neuveden. Obraz je umístěn v soukromé sbírce. Reprodukci tohoto obrazu tiskneme na přání - můžete si zvolit rozměr i provedení reprodukce.
Paul Klee (1879 – 1940). Od dětství se věnoval hudbě a malbě a jak je zřejmé nakonec se rozhodl pro malbu - jeho obrazy patří mezi ceněná umělecká díla. V Mnichově se stýkal s
Kandinskym,
Franz Marcem a ostatními umělci tehdejší avantgardy. Seznámil se zde také s budoucí ženou, pianistkou Lily Stumpf. Jeho dílo je spojováno s
expresionismem,
kubismem a
surrealismem. Byl jedním ze čtveřice Die Blaue Vier (s Kandinskym, Feiningerem a Jawlenskym). Učil v
Bauhausu a na Dűsseldorfské akademii až do roku 1933, kdy nacisté prohlásili jeho obrazy za výplod nemocné duše a celou tvorbu označili za degenerované umění. Klee byl nesmírně pracovitý a po své smrti zanechal ve Švýcarsku na 8926 děl. Kleeho malby jsou křehké, citlivé v použití barev (v míchání barev patřil mezi světové mistry) a s častými odkazy na poezii, hudbu a sny.