Popis zvoleného provedení
Tisk. Obraz vytiskneme na matný fotopapír papír HP o gramáži 270 g/m2. Tiskneme na špičkovém 9inkoustovém plotru HP Z9+. K motivu přidáváme 5 cm široký bílý okraj. Fotografie tiskneme na lesklý fotopapír.
Vybrat si můžete libovolný rozměr a volit jej s přesnosti 1 cm.
Více informací najdete v sekci
provedení obrazů.
Podzim
Rok vzniku:
1896Provedení:
LitografieOriginál uložen:
State A. Pushkin Museum of Fine Arts, MoscowPodzim, patřící do sbírky čtvero ročních období -
Jaro,
Léto,
Podzim a
Zima Alfonse Maria Muchy. Mucha charakterizuje podzim mladou dívkou s dlouhými vlnícími se vlasy, která s chutí utrhuje vinnou révu. Celý obraz je zahalen do příjemné, podzimní, sluneční záře.
Mucha namaloval obraz Podzim v roce 1896. Převládající barvy tohoto obrazu jsou pestrobarevné a jeho formát je vysoký. Umístěním originálu obrazu je State A. Pushkin Museum of Fine Arts, Moscow. Reprodukci tohoto obrazu tiskneme na přání - můžete si zvolit rozměr i provedení reprodukce.
Alfons Maria Mucha (1860-1939) byl český
secesní malíř. Narodil se v Ivančicích. Studoval střední školu v Brně a zpočátku se živil malováním kulis. Po roce 1879 kráce přebýval ve Vídni, kde rozšiřoval své umělecké vdělání. Po požáru firmy jeho zaměstnavatele byl ale nucen vrátit se na Moravu. Ani zde dlouho nepobyl a už v roce 1887 se stěhoval do Paříže, aby zde pokračoval ve studiu na Akademii Julian a Académie Colarossi. Právě v tuto dobu pracoval na výrobě reklamních plakátů (
Monaco, Monte Carlo. Mezi nejznámější tvorbu patří plakáty pro nejslavnější pařížskou herečku Sarah Bernhardtová. Ta byla s výsledkem tak spokojená, že s Muchou podepsala smlouvu na 6 let. V roce 1906 se v Praze oženil s Marií Chytilovou. Spolu navštívili USA kde se setkali se svým novým mecenášem milionářem Charlesem R. Cranem. Po návratu zpět do Čech se usadil v Praze. Když Československo získalo nezávislost, navrhl poštovní známky, bankovky a další dokumenty nového státu. Vytvořil cyklus obrazů ztvárňující
Čtvero ročních období. Od roku 1891 pracoval na svém mistrovském díle,
Slovanské epopeji - Sérii dvaceti obrovských obrazů, mapující historii Slovanů, kterou věnoval roku 1928 Praze. Ta byla v letech 1963-2012 uložena na zámku v Moravském Krumlově. Až v roce 2012 převezena do Národní galerie ve Veletržním paláci. Alfons Mucha zemřel 14.7.1939 po zatčení a výslechu gestapem na zápal plic. Je pohřben na vyšehradském hřbitově.