Popis zvoleného provedení
Tisk. Obraz vytiskneme na matný fotopapír papír HP o gramáži 270 g/m2. Tiskneme na špičkovém 9inkoustovém plotru HP Z9+. K motivu přidáváme 5 cm široký bílý okraj. Fotografie tiskneme na lesklý fotopapír.
Vybrat si můžete libovolný rozměr a volit jej s přesnosti 1 cm.


Více informací najdete v sekci
provedení obrazů.
Poslední večeře
Rok vzniku:
1647Na obraze je zobrazena scéna Poslední večeře, která je jedním z nejznámějších náboženských motivů v umění. Dvanáct mužů je usazeno kolem stolu v dlouhé temné místnosti, s jedním mužem uprostřed, který je zřejmě postavou Ježíše Krista. Postavy jsou oblečeny v dobových oděvech, jedí a diskutují. Kompozice obrazu je symetrická, s důrazem na osobu uprostřed. Styl malby naznačuje, že se jedná o dílo ze středověku nebo renesance.
Popis obrazu a klíčová slova byly vytvořeny umělou inteligencí, buďte prosím shovívaví.
Poussin namaloval obraz Poslední večeře v roce 1647. Převládající barvy tohoto obrazu jsou tmavé barvy a jeho formát je na šířku. Reprodukci tohoto obrazu tiskneme na přání - můžete si zvolit rozměr i provedení reprodukce.
Nicolas Poussin (1594-1665) byl předním představitelem francouzského
baroka. Narodil se v Normandii. Jeho skici zaujmuly místního malíře Quentina Varina, který si Niclace vzal do učení. V 18 letech utekl do Paříže, kde studoval malířské techniky u vlámských mistrů Ferdinanda Elleho a Georgese Lellemanda. Díky jeho přátelství s vlivnými lidmi se ve 30 letech se konečně dostal do Říma, kde vznikla jeho významná díla se silně náboženskými motivy. Nejznámější je snad
Zrození venuše, nebo heroický
Davidův triumf. Pro čistotu, jas a cit pro pořádek byla jeho díla velkou inspirací pro mnoho pozdějších významných malířů. Trpěl nevalným zdravím a v roce 1650 se se mu začal zhoršovat třes v ruce, který se podepsal na jeho pozdějších kresbách. Potíže přetrvávaly a v roce 1665 zemřel v Římě a byl pohřben v kostele San Lorenzo v Lucině.