La Grenouillere
"La Grenouillère" je olejový obraz od francouzského
impresionistického malíře
Augusta Renoira, namalovaný v roce 1869. Tento obraz zachycuje scénu na oblíbeném rekreačním místě zvaném "La Grenouillère," což bylo populární koupaliště a taneční park na řece Seině poblíž Paříže. "La Grenouillère" je živým zobrazením rekreačního prostoru, který byl v té době místem setkávání pařížské smetánky. V popředí obrazu je řeka Seina, kde se lidé koupou a plavou. Řeka je zachycena v různých odstínech modré barvy, které odrážejí vodu a pohyb.
Na pravém břehu řeky se nachází taneční park s pavilónem, kde se konaly společenské akce a tance. V pavilónu můžete vidět postavy a stolky s návštěvníky. Taneční park je osvětlen lampiony a je obklopený zelenými stromy a rostlinami.
Ve středu obrazu stojí dřevěný most, který spojuje obě části "La Grenouillère." Na mostě stojí postavy, včetně mužů a žen, kteří se baví a pozorují okolní scénu.
Na vodě je také několik šlapek a kánoí, což dává obrazu dojem pohybu a aktivity. Postavy a okolní prostředí jsou zachyceny s jemným štětcovým tahem, který je charakteristický pro impresionistický styl.
Celkově má obraz "La Grenouillère" od Augusta Renoira živý a společenský charakter, který připomíná radostné a bezstarostné chvíle na rekreačním místě. Renoir dokonale zachytil atmosféru tohoto místa a okamžik, který si mnoho lidí užívalo na začátku 20. století.
Převládající barvy tohoto obrazu jsou do zelena a jeho formát je na šířku. Reprodukci tohoto obrazu tiskneme na přání - můžete si zvolit rozměr i provedení reprodukce.
Pierre Auguste Renoir (1841 – 1919). Jeden z největších francouzských
impresionistů. Maloval skromně, s pokorou studoval díla jiných malířů. Jeho malby jsou přitom spontánní s volnými, jemnými tahy štětce. Courbet jej inspiroval k zobrazovaní každodenních výjevů běžných lidí, Corot Renoira ovlivnil svou láskou k přírodě a používáním jemných tónů. Nejvíce Renoira ovlivnil
Manet, známý svou barvitostí, malou prostorovou hloubkou a širokými tahy štětce.
Renoirovy obrazy jsou bezprostřední, zachycují optimistickou atmosféru pařížských ulic a kaváren. Akty jsou proslulé čistotou, jemností, hrou světla na lidském těle. Mezi Renoirova neznámější díla je řazen obraz
Houpačka (zachycující okamžik milého dvoření, sváteční chvíli plnou barev a světla).
Moulin de la Galette (symbol impresionismu ukazující letní taneční slavnost pod širým nebem).
Snídaně veslařů – idealizovaný portrét Renoirových přátel, včetně budoucí manželky. Obraz pět ukazuje bezstarostnost tehdejších vyšších vrstev a způsob trávení volného času. Mezi ceněné patří i série tří obrazů
Tanec na venkově,
Tanec v Bougivalu a
Tanec ve městě (mistrně namalovaný pohyb a atmosféra tance).