Popis zvoleného provedení
Tisk. Obraz vytiskneme na matný fotopapír papír HP o gramáži 270 g/m2. Tiskneme na špičkovém 9inkoustovém plotru HP Z9+. K motivu přidáváme 5 cm široký bílý okraj. Fotografie tiskneme na lesklý fotopapír.
Vybrat si můžete libovolný rozměr a volit jej s přesnosti 1 cm.


Více informací najdete v sekci
provedení obrazů.
Žena ve žlutém kabátku
Rok vzniku:
1913Provedení:
vodové barvy na papíruOriginál uložen:
Museum der Stadt, Ulm, NěmeckoRozměr originálu:
NeurčenObraz je abstraktní malbou s jasnými a živými barvami. Je zde zobrazena skupina postav nejasných tvarů a kontur, které jsou vykreslené jednoduchými barevnými plochami a liniemi. Využití barvy a tvaru vytváří dynamický a expresivní dojem, aniž by detailně vyjadřovalo konkrétní scénu nebo objekty. Kompozice je plná energie a pohybu, což naznačuje, že by se mohlo jednat o vyjádření davu lidí nebo živou společenskou akci.
Popis obrazu a klíčová slova byly vytvořeny umělou inteligencí, buďte prosím shovívaví.
Macke namaloval obraz Žena ve žlutém kabátku v roce 1913. Převládající barvy tohoto obrazu jsou pestrobarevné a jeho formát je na šířku. Rozměr originálu je Neurčen. Umístěním originálu obrazu je Museum der Stadt, Ulm, Německo. Reprodukci tohoto obrazu tiskneme na přání - můžete si zvolit rozměr i provedení reprodukce.
August Macke (1887 – 1914). Německý expresionistický malíř, významný člen skupiny Der Blaue Reiter (Modrý jezdec). Zažil dobu, kdy umění v Německu procházelo bouřlivým a inovativním vývojem a příchodem avantgardního umění. Valnou část svého relativně krátkého života strávil v Bonnu, procestoval Tunisko a Francii, kde byl konfrontován s díly
impresionistů a
postimpresionistů. Přátelil s
Kandinskym a
Franz Marcem, s nimiž sdílel estetiku, mystiku a zájem o symboly umělecké skupiny Der Blaue Reiter. Jeho díla (zejména ta, která vznikla po návrtatu z Tuniska) jsou
expresionistická – rezignují na reprodukování reality, ale pokouší se vystihnout atmosféru a náladu (např. obraz
Pohled do uličky). August Macke zemřel na frontě první světové války.