Popis zvoleného provedení
Tisk. Obraz vytiskneme na matný fotopapír papír HP o gramáži 270 g/m2. Tiskneme na špičkovém 9inkoustovém plotru HP Z9+. K motivu přidáváme 5 cm široký bílý okraj. Fotografie tiskneme na lesklý fotopapír.
Vybrat si můžete libovolný rozměr a volit jej s přesnosti 1 cm.
Více informací najdete v sekci
provedení obrazů.
Ježíš vyhání obchodníky z chrámu
Rok vzniku:
17. stoletíProvedení:
olej na desce Originál uložen:
Koninklijk Museum voor Schone Kunsten, Antwerp, BelgiumRozměr originálu:
neuvedenObrázek znázorňuje scénu z biblického příběhu, kde Ježíš vyhání kupce a penízoměnce z chrámu. Muž ve středu obrazu, pravděpodobně Ježíš, má zdviženou ruku s bičem a na tváři výraz rozhodnosti. Na zemi leží svržený muž a v pozadí jsou vidět různé postavy, možná kupci a návštěvníci chrámu, jejichž výrazy pohoršení a šoku naznačují chaos a násilnou akci.
Popis obrazu a klíčová slova byly vytvořeny umělou inteligencí, buďte prosím shovívaví.
Massys namaloval obraz Ježíš vyhání obchodníky z chrámu v 17. století. Převládající barvy tohoto obrazu jsou pestrobarevné a jeho formát je na výšku. Rozměr originálu je neuveden. Umístěním originálu obrazu je Koninklijk Museum voor Schone Kunsten, Antwerp, Belgium. Reprodukci tohoto obrazu tiskneme na přání - můžete si zvolit rozměr i provedení reprodukce.
Quentin Massys (1464-1530)byl
holandský mistr, který se narodil do rodiny kováře a hodináře. Podle přání svého otce se měl také stát kovářem. Uvádí se však, že se zamiloval do dcery malíře z Antverp a bál se, že by jeho vyvolená prostého kováře nechtěla. Na druhou stranu se také uvádí, že byl na těžkou práci kováře příliš slabý. Ještě než odešel za svou láskou, údajně ukoval studnu před antverpskou katedrálou. Maloval převážně obrazy s náboženskou tématikou -
Ježíš vyhání obchodníky z chrámu. Jeho díla, například obraz
Věkově nerovný pár, však jsou tak silně melancholicky a groteskně bizarní, že byla často nepochopena. Byl dobrý přítel s
Dürerem. Několik jeho příbuzných zemřelo kvůli své víře - jeho sestra byla pohřbena zaživa, její muž sťat. Matsys zemřel v Antverpách a na jeho počest byl pojmenován i asteroid 9569 – Quentinmatsijs.