Popis zvoleného provedení
Tisk. Obraz vytiskneme na matný fotopapír papír HP o gramáži 270 g/m2. Tiskneme na špičkovém 9inkoustovém plotru HP Z9+. K motivu přidáváme 5 cm široký bílý okraj. Fotografie tiskneme na lesklý fotopapír.
Vybrat si můžete libovolný rozměr a volit jej s přesnosti 1 cm.


Více informací najdete v sekci
provedení obrazů.
Tanečnice
"Tanečnice" od
Egona Schieleho je
expresionistický obraz plný emocí a dynamiky. Vytvořený charakteristickým stylem umělce, obraz představuje protáhlé a zkroucené postavy tanečnic, což je jednoznačně rozpoznatelný rukopis Schieleho tvorby.
V kompozici lze vidět silný důraz na pohyb a energii, které tanečnice vyzařují. Jejich pózy zdůrazňují dynamiku tance a umocňují celkový dojem pohybu. Schiele se zaměřuje na zachycení nejen fyzického projevu postav, ale také emocionálních a psychologických aspektů. Tanečnice na obraze nejsou pouhými figurínami, ale nositeli emocí a vyprávějí příběh svými pózami.
Umělec používá odvážné a expresivní linie, které vytvářejí dojem pohybu a dynamiky. Barevná paleta je tlumená, ale přesto intenzivní, což přidává dojmu dramatičnosti a vášně. Schiele se nesoustředí pouze na fyzickou podobu postav, ale i na jejich vnitřní svět a duševní stav.
Celkově lze "Tanečnice" považovat za vyjádření umělcova jedinečného přístupu k figurálnímu umění a jeho schopnosti zachytit krásu a komplexnost lidské formy prostřednictvím expresivních prostředků.
Převládající barvy tohoto obrazu jsou do žluta a jeho formát je na výšku. Reprodukci tohoto obrazu tiskneme na přání - můžete si zvolit rozměr i provedení reprodukce.
Egon Schiele (1890 – 1918). Nekonvenční vídeňský umělec představující významný milník vídeňského malířství. Rychle se rozešel s německým hnutím „nového umění“ (Jugendstil) a začal malovat svým typickým trýznivým stylem s existenciálním zaujetím pro lidské tělo. Maloval otevřeně, s odkazy na lidskou sexualitu (jeho obrazy se hodí do doby, kdy Freud formuloval své teorie). Schieleho obrazy jsou temné, agresivní, nezvyklé. Jsou však promyšlené a budicí emoce, s fascinující kresbou a kompozicí. Schiele byl mučen existencí, sexualitou a realitou života. Jeho sláva stoupala již za jeho života, který však byl velmi krátký: po první světové válce zemřela jeho manželka a dítě na tyfus a po krátké době zemřel i on sám.