Search
Telefon
tel. 777 445 603 (Po-Pá, 8,00-17,00)
Oblíbené položky
Košík
Milí zákazníci, dnes je na naše obrazy sleva 10 % :-) Na konci objednávky použijte kód "sale10".

Nákupní rádce

JAK OBRAZY DĚLÁME?

Tisk na přání

Většinu obrazů tiskneme sami a můžeme proto obrazy vyrobit v mnoha různých provedeních a kombinacích. Volit můžete z několika druhů papírů či plátno. Vytištěné plátno napneme na malířský rám nebo podlepíme, fotopapír zalaminujeme nebo zarámujeme. A podstatné je, že si můžete zvolit rozměr dle Vašich představ.
Tyto obrazy vždy poznáte podle možnosti volby rozměru.

Ostatní reprodukce

Některé obrazy kupujeme již vytištěné od našich dodavatelů. Poznáte je podle toho, že rozměr nelze měnit možnosti volby jsou omezené. Tyto obrazy například nelze přenést na plátno. Lze je ale zalaminovat a případně již zalaminované zarámovat do lišty, kterou si vyberete.

VYBRAT SI MŮŽETE Z NĚKOLIKA PROVEDENÍ:

1

Tisk

Zašleme Vám motiv vytištěný na papíru vysoké gramáže. Vždy uvádíme rozměr bez bílého okraje 5 cm.

Obraz tiskneme v České republice na špičkové 9inkoustové tiskárně HP Z9+ na matný papír Fomei Cotton Smooth o gramáži 320 g/m2. Vybrat si můžete libovolný rozměr s přesností na 1 cm. K rozměru motivu je přidán okraj 5 cm po celém obvodu. Fotografie na vaše přání tiskneme i na lesklý fotopapír HP o gramáži 235 g/m2. Na použité inkousty je záruka až 200 let.

Vhodné jako: pěkný dárek, pro vložení pod sklo / do Euro-clipu nebo chcete-li si tisk zarámovat sami u Vašeho rámaře.

Dodací doba 10 dní

Zoom Zoom
2

Zalaminovaný tisk

Tisk podlepíme tzv. KAPA deskou (sendvičový materiál určený pro kašírování tisků o síle 5-10 mm) a zároveň na něj naneseme matnou průhlednou fólii. Reprodukce je oříznuta na motiv, přičemž je jí ponechán okraj 3 mm.

Vhodné pro: zejména pro pozdější rámování (obraz je pro rámování kompletně nachystán). Fólie chrání obraz proti vlhkosti, prachu a UV záření (je možné jej otřít vlhkým hadříkem).

Dodací doba 10 dní

Zoom
3

Obraz v rámu

KAPA deskou (sendvičový materiál určený na kašírování tisků o síle 5-10 mm) podlepený a zalaminovaný tisk (viz výše) Vám vložíme do rámu a opatříme háčkem na pověšení. Na výběr u nás máte zhruba 50 různých dřevěných a kovových lišt a tisíce motivů.

Vhodné pro: zákazníky, kteří chtějí mít obraz kompletní a bez dalších starostí.

Pokud použijeme k tisku plátno, potom tisk pouze podlepíme (laminování vynecháme, abychom zachovali strukturu i vzhled plátna). Nevýhodou oproti laminování je horší mechanická odolnost povrchu obrazu - plátno zkrátka takové je.

Dodací doba 10 dní

Zoom Zoom
4

Pasparta a akrylátové sklo

Vybraný obraz vytiskneme na Vámi zvolený materiál (matný papír, umělecký, texturovaný papír či na plátno. Z čelní strany přidáme značkové antireflexní plexisklo Polystyrolglas® firmy Lira, poté vložíme kartónovou paspartu s výřezem, samotný tisk a ze zadní strany zajístíme podložkou a sponkami. Nakonec vše vložíme do rámu a přidáme háčky na zavěšení.

Používáme kvalitní pasparty firmy Lira s bílým řezem. Výřez pasparty je přednastaven na 5 cm od kraje (je možné změnit). Pasparta dodává obrazu luxusní vzhled a podtrhuje celkový dojem. Maximální vnější rozměr kartonu pasparty může být 112 x 81 cm.

Antireflexní plexisklo zajistí, že se obraz neleskne a je vidět z každého koutu v místnosti. Chrání tisk a také paspartu před prachem a vlhkostí. Plexisklo je odolné při přepravě, nemusíte se bát, že by se po cestě rozbilo.

Vybrat si můžete libovolný rozměr a volit jej s přesností 1 cm.

Dodací doba 10 dní

Zoom
5

Plátno napnuté na rám

Obraz vám vytiskneme vytiskneme na značkové malířské plátno HP Professional Canvas (380 g/m2). Tiskneme na špičkové 9inkoustové tiskárně HP Z9+ s kvalitními inkousty se zárukou 200 let. Poté jej napneme na tzv. blind rám. Rám je vyroben z vyschlého borovicového dřeva (kvůli případnému zkroucení) a je plátnem plně schován. Obraz můžete rovnou zavěsit na stěnu, bez jakéhokoliv dalšího rámování.

Motiv nezahýbáme za hranu rámu, neradi bychom porušovali promyšlenou kompozici obrazu.

Standardně, pokud je to možné, motiv ozrcadlíme podél svislého a vodorovného okraje obrazu. Z čelního pohledu tak vidíte celý motiv, z boku ozrcadlenou část:

Zvětšit Zvětšit

Jde o pracný postup, ale považujeme jej za nejlepší. V případě, že jej použít nelze, např. z důvodu, že na okraji obrazu je obličej, necháme boční část obrazu bílou nebo jej potiskneme vámi zvolenou barvou.

Vhodné pro: zákazníky, kteří chtějí mít obraz kompletní a bez dalších starostí.

Dodací doba 10 dní

Zvětšit Zvětšit
6

Nenapnuté plátno

Obraz vám vytiskneme na značkové malířské plátno HP Professional Matte Canvas (380 g/m2). Tiskneme na špičkové 9inkoustové tiskárně HP Z9+ s kvalitními inkousty se zárukou 200 let. K motivu standardně přidáváme 5 cm okraj, jehož šířku můžete za příplatek zvětšit.

Vhodné pro: další podlepování a rámování.

Dodací doba 10 dní

Zoom Zoom
7

Podlepené plátno

Obraz vám vytiskneme na značkové malířské plátno HP Professional Matte Canvas (380 g/m2). Tiskneme na špičkové 9inkoustové tiskárně HP Z9+ s kvalitními inkousty se zárukou 200 let. K motivu standardně přidáváme 5 cm okraj, jehož šířku můžete za příplatek zvětšit.

Poté tisk podlepíme tzv. KAPA deskou (sendvičový materiál určený pro kašírování tisků o síle 5-10 mm). Tisku ponecháme okraj 3 mm pro snažší rámování.

Vhodné pro: zejména pro pozdější rámování (obraz je pro rámování kompletně nachystán).

Dodací doba 10 dní

Zoom Zoom
8

Umělecký papír

Vybraný obraz vytiskneme na nádherný texturovaný papír o gramáži 320 g/m2 fy Fomei. Tiskneme na špičkovém 9-ti nkoustovém plotru Hewlett-Packard. K motivu přidáváme 5 cm široký bílý okraj. Tisk na uměleckém papíru je možné vložit do rámu s paspartou a akrylátovým sklem.

Vybrat si můžete libovolný rozměr a volit jej s přesností 1 cm.

Dodací doba 10 dní

9

Plátno a lak

Obraz vám vytiskneme na malířské plátno, podlepíme 5 mm silnou KAPA deskou (viz výše). Poté povrch třikrát nalakujeme lihovým lakem firmy Joha, který se používá na finální úpravu houslí.

Tento speciální lak zajistí, že na povrchu obrazu vznikne patina a náznak struktury. Povrch obrazu se leskne, stejně jako olejové malby a podobně i vypadá. Tuto úpravu považujeme za to nejhezčí, co umíme :)

Dodací doba 10 dní

Zvětšit Zvětšit Zvětšit

MÁTE STRACH, ŽE SE VÁM OBRAZ NEBUDE LÍBIT?

Někteří zákazníci maji obavu, že zakoupený obraz se nebude hodit do jejich interiéru, nebo, že v reálu nebude odpovídat tomu, co vidí na monitoru. Za 15 let na trhu jsme udělali velký kus práce, abychom pomohli tyto obavy rozptýlit. Věříme, že se nám to daří, neboť počet vrácených obrazů netvoří ani 1 % objednávek.

Přesto nabízíme několik rad:

• Změřte si šířku a výšku plochy pro obraz a podle toho vybírejte rozměr. Každý obraz potřebuje prostor okolo sebe, zvláště je-li v silném rámu.
• Promyslete barvy motivu a rámu - měly by se doplňovat a ladit s interiérem. Výrazné barvy by se měly na obraze a v interiéru opakovat. Pokud to zajistit nelze, je další možností neutrální barva rámu (např. černá, šedá nebo přírodní, nemořené dřevo).
• Využijte všech možností našeho webu. Můžete si zvolit barvu stěny za obrazem a zkombinovat si rám a motiv se stěnou. Můžete si také vyfotografovat pokoj, fotografii nahrát na web a obraz si umístit přímo do svého pokoje.
• Pokud se vám nezdají barvy motivu Tisku na přání, můžete si před tiskem napsat o náhled tiskových dat. Rádi vám je zašleme. Pravděpodobnost, že se vám tisk poté nebude líbit je pak již zcela zanedbatelná.
• Prostudujte si sekci věnovanou popisu provedení. Detailně jsou zde popsána jednotlivá provedení spolu s fotografiemi. Pomůže vám to představit si výsledný produkt.
• Přijďte se za námi podívat. Vše vám rádi ukážeme a předvedeme.